osiemgwiazdek.pl

czwartek, 7 lutego 2013

Dziwne wyniki ADAC raz jeszcze.

Skoro jesteśmy w norweskim klimacie BeSafe, to na szybko odpowiedź na częste pytanie, które zadają mi klienci: czemu fotelik izi go z bazą isofix dostał tylko 3*? Odpowiedź: Pan Helmut nie przeczytał instrukcji fotelika i chyba zapomniał wyjąć wkładkę dla mniejszych dzieci. Jak wyglądał test? O tak:Bidulka zapomniał, że głowa dziecka w foteliku 0-13 nie może wystawać ponad jego obrys. Swoją drogą ocena 3* przy popełnieniu podstawowego błędu to i tak dobra ocena. Barwo ADAC!

7 komentarzy:

 1. witam,z tego co sie orietuje to izi sleep to nie da sie rozlozyc w aucie podruzujac i rozumiem ze to ma byc za atut pana foelika?no i co pan tak do tej firmy be safe przyywiazany ?hmm.jakies ukladziki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Dzięki niemu jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wiedza na temat przewożenia dziecka w tym kraju jest zerowa. Rozłożenie fotelika na płasko podczas jazdy byłoby kompletnym idiotyzmem, powodującym że dziecko nie byłoby w żaden sposób chronione i brak takiej możliwości w tym fotelu uważam za niewątpliwy atut. Pozwolisz, że poświęcę Twojemu komentarzowi osobny post. Z kim mam przyjemność? Jeśli poznam Twoje imię to - obiecuję - post będzie z dedykacją.

   Usuń
  2. Podoba mi sie, nie ma zaslepy. Pewnie konkurencje chciala zdyskredytowac Pana Proste, ale widac uderzyla w niewlasciwy punkt, bo Pan Anonimowy myli bezpieczenstwo z komfortem i szuka "ukladzikow".

   Usuń
 2. Jacek Chmurzyński8 lutego 2013 03:07

  Może warto skończyć z tą anonimowością. Andrzeju da się z tym coś zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież i tak wszyscy wiedzą kto ja jestem, gdzie pracuję i na jaki adres wysyłać polecone z sądu :D

   Usuń
 3. Dla porówniania Crashtest Cybex Aton2, i znów głowa manekina jest ponad linię siedziska... niewiele ale jednak.....
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4V6jDm2aMrw
  Nasóa się pytanie dlaczego ADAC testuje foteliki z manekinaki, które nie spełniją wymagań pod tym względem?
  Z drugiej strony jeśli foteleiki otrzymuja poztytwne noty z manekinami, które nie spełniją warunków pod w/w względem to z mniejszymi manekinami byłoby jeszcze lepiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, muszę sprostować, to nie kwestia manekina tylko pewnie w Atonie panowie z Adaca zapomnieli wyjąć wkłądki dla maluszków....

   Usuń